ייעוץ זוגי

כיצד להתמודד עם הזוגיות לאחר שהילדים עזבו את הקן

במהלך החיים, הזוגיות עוברת כמה שלבים מהותיים. כל שלב מתאפיין בצורה אחרת מקודמו ומדגיש צדדים מסוימים של הזוגיות.

בתחילת הדרך ישנן השנים הראשונות של הזוגיות. שנים אלו מתאפיינות בזוגיות חזקה מאוד בדרך כלל. בני הזוג נמצאים רק עם עצמם, הם לומדים להכיר האחד את השני, בונים יחד את הבסיס לחיים המשותפים שלהם ובעיקר מבלים יחד האחד עם השני.

בשלב הבא מגיעים הילדים. בהתחלה ילד ראשון, אחר כך שני ולפעמים ילדים נוספים. ילדים מכניסים את הזוגיות לפאזה אחרת. פתאום זה לא רק שני בני הזוג אלא הם ועוד כמה זאטוטים שמתרוצצים בבית והולכים וגדלים. זה משפיע על צדדים רבים בזוגיות. חיי המין משתנים, הפעילויות המשותפות משתנות ובדרך כלל החיים כבר לא נסובים סביב בילויים זוגיים אלא סביב בילוי משפחתי.

השלב השלישי מגיע כאשר הילדים עוזבים את הבית ולפתע מוצאים את עצמם בני הזוג שוב לבד, רק הם עם עצמם. כל הבית לרשותם ובמקרים רבים יש להם גם המון זמן פנוי כי זהו הגיל שבו מתחילים לעבוד פחות ויוצאים לפנסיה. זוגות רבים בשלב זה מגלים שהם לא ממש זוכרים איך להיות יחד רק עם עצמם. פתאום השקט הזה נראה מאיים וחונק. זהו שינוי משמעותי שרבים מקלים בו ראש אך מגלים שהוא מסובך יותר ממה שהם חשבו. ואכן, זוגות רבים יכולים וצריכים להיעזר בהליך ייעוץ זוגי בכדי להתמודד עם המצב החדש.

ייעוץ זוגי עוזר לכם ללמוד להכיר את עצמכם מחדש

לא מעט זוגות מגיעים לשלב הזה בחייהם לאחר ציפייה דרוכה שסוף סוף הילדים יעזבו ויהיה להם זמן להיות עם עצמם ולעשות את הדברים שהם אוהבים. וכשזה מגיע, הם לא יודעים מה לעשות. זה קצת כמו לרכב על אופניים, אם לא עושים את זה הרבה זמן, מתחילים לשכוח את התנועות. לזוגות כאלה מומלץ לפנות לתהליך יעוץ זוגי כיוון שהוא יכול לעזור להם לבחון יחד ובצורה מאפשרת את המצב החדש של הזוגיות שלהם ולעזור להם לגלות מחדש את הזוגיות מבלי להיקלע למלכודות שכיחות שעלולות להעכיר את הזוגיות.